20 lipca 2015

DESIGN BLOGA #1 - Początki


Hej dzisiejszy post będzie całkiem inny niż poprzednie, a mianowicie przygotowałam dla Was parę rad i stron internetowych dotyczących wyglądu bloga, na który zwraca się zazwyczaj szczególną uwagę. Choć sama nie jestem posiadaczką bloga, który spodobałby mi się stu procentowo to postaram się Wam jak najbardziej pomóc :) W tym poście chcę z Wami omówić początki i podstawy tworzenia bloga. A więc ZACZYNAMY !


Na początku przechodzimy w zakładkę SZABLON i wybieramy DOSTOSUJ.

Po kliknięciu pokazuje nam się taka rubryka.Jeśli chodzi o szablony, to ja proponuje wybrać prosty, a tło białe. 
Dostosowanie ustawień szerokości i układ we własnym zakresie wszystko jest tam prosto rozpisane tak jak w zaawansowanych gdzie znajdziecie kolor nagłówka, jakim pismem i kolorem mają być pisane posty i wiele, wiele innych. Myślę, że sobie poradzicie :)

Następnie przechodzimy do zakładki UKŁAD.Gdzie znajdziemy układ naszego bloga, jeśli chcesz go zmienić przejdź do PROJEKTANTA SZABLONÓW.


W układzie znajdziemy coś takiego jak FAVIKONA, czyli prostym językiem obrazeczek przy zakładce strony (klikając w edytuj znajdziecie wszystkie wymagania dotyczące wstawienia takiego obrazka).  Jeśli chodzi o PASEK NAWIGACYJNY to moim zdaniem on nie wygląda zbytnio ładnie i proponuje go wyłączyć.

Ostatnia już rzeczą są GADŻETY, czyli jak dla mnie bardzo ważna funkcja na blogu. Po wciśnięciu DODAJ GADŻET pojawi nam się strona gdzie będziemy mogli wybrać sobie różnie gadżety takie jak: slajd zdjęć, zdjęcie i opis autora i HTML/JAVA SCRIPT. Ten gadżet pozwala Wam dodanie własnych gadżetów lub banerów reklamowych poprzez dodanie właściwego linka.

Myślę, że na dziś to wystarczy, jeśli macie jakieś dodatkowe pytania piszcie ;)


MY COLOR WORLD

Mogę śmiało powiedzieć, że najładniejszy park jaki odwiedziłam do tej pory znajduje się w Gdańsku.
Jest tam bardzo kolorowo, ludzie siedzą na ławkach lub na trawie, karmią kaczki, robią zdjęcia każdemu polecam tam zajrzeć ,,PARK OLIWSKI,,. 


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka